
- Ovaj događaj je prošao.
Dina e Mel – Bërbili, zaboravljene pjesme zadarskih Arbanasa
6. studenoga 2020. @ 20:00
40kn – 50kn
Dina e Mel – Bërbili, zaboravljene pjesme zadarskih Arbanasa
Petak, 6. studenoga 2020. u 20 sati u, Velika dvorana Hrvatskoga glazbenog zavoda
Dina e Mel, duo koji čine zadarske glazbenice – pjevačica i muzikologinja Dina Bušić te gitaristica Melita Ivković – zagrebačkoj publici premijerno predstavljaju album Bërbili (Slavuj). Riječ je o zaboravljenim pjesmama zadarskih Arbanasa koji su u 18. stoljeću došli u Zadar s područja Skadarskog jezera, a čiju glazbenu baštinu Dina e Mel oživljavaju na albumu uz gostujuće glazbenike: Miroslava Tadića (gitara), Yvette Holzwarth (violina) i Edina Karamazova (gitara i saz).
Izdanje je dobilo više stručnih kritika koje ga ocjenjuju kao autentičnu i originalanu mediteransko-orijentalnu glazbenu priču izraslu iz arheologije, to jest muzikološkog istraživanja građe koja je potom nadograđena novim, izuzetno snažno profiliranim obradama glazbenika koji su se na njemu okupili.
Cijena ulaznice: 50 kn; cijena ulaznice s popustom: 40 kn (popust ostvaruju učenici, studenti, umirovljenici i članovi HGZ-a)